تهران،میدان فاطمی،خیابان شهیدگمنام،نبش کوچه2/1،پلاک83،طبقه سوم،واحد4

021-88396118

کنترل و ابزار دقیق صنایع پتروشیمی

تهران،میدان فاطمی

info@tolueparsian.com

021-88396118

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 18

کنترل و ابزار دقیق صنایع پتروشیمی

کنترل و ابزار دقیق صنایع پتروشیمی

ابزار دقیق در صنایع پتروشیمی برای کنترل و نظارت بر شرایط مختلف مانند دما، سطح سیالات و فشار آن در تاسیسات فرآیندی، تاسیسات پالایشگاهی و فرآیند توزیع به کار گرفته می شود. اصلی ترین کاربرد ابزار دقیق در صنایع پتروشیمی برای کنترل وجود گازهای اشتعال پذیر در حین تولید و همچنین در مخازن می باشد. همچنین برای رصد انتشار آلاینده و کنترل آنها، ابزار دقیق صنایع پتروشیمی را مورد استفاده قرار می دهند.

انواع ابزار دقیق صنایع پتروشیمی 

به صورت کلی دو نوع ابزار دقیق صنایع پتروشیمی جهت اندازه گیری و رصد مورد ایتفاده قرار می گیرد

ابزار ورودی در صنایع پتروشیمی

جهت مانیتورینگ و اندزه گیری دما، فشار و سطح سیالات و جریان در قسمت های مختلف مانند خطوط انتقال سیال به کار برده می شود.

ابزار های خروجی در صنایع پتروشیمی

برای بررسی و اعلام هشدار در مواقع اضطراری از ابزار دقیق خروجی صنایع پتروشیمی استفاده می شود.سنسورها، ترانسدیودسرها و ترانسمیترها سه عضو اصلی ابزار دقیق صنایع پتروشیمی می باشند.

سنسورها: برای اندازه گیری خواص فیزیکی جامداتف مایعات و گازها به کار برده می شود. در صنایع پتروشیمی برای سنجش پیوسته انتشار گاز و رصد کردن از سنسورها استفاده می کنند.

ترانسدیوسرها: این وسیله تغییرات فشار جریان و دمای سیال را دریافت کرده و به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند که این سیگنال ها توسط ترانسیمتر دریافت می شود.

ترانسیمترها: این ابزار ها به عنوان رابط بین سنسورها و سایر تجهیزات ابزار دقیق صنایع پتروشیمی مانند سنسور فشار، سنسور سطح سیال و جریان سنج می باشند. به کمک این تجهیزات، سیگنال دیجیتال به سیستم اصلی کنترل فرستاده می شود.

در نتیجه فرآیند های صنایع پتروشیمی، مواد خطرناکی تولید می شود که ممکن است سبب بروز انفجار شده و حوادث خطرناکی برای انسان و محیط زیست پدید آورد. استفاده از تجهیزات ابزار دقیق صنایع پتروشیمی، شرایطی را به وجود می آورد که بتوان فرآیند های پتروشیمی را مطابق با قوانین محیط زیست پیش برد.

برای به پایان رساندن پروژه های ابزار دقیق صنایع پتروشیمی نیاز به 4 مرحله اساسی می باشد:

  • طراحی
  • تامین و خریداری ابزار دقیق صنایع پتروشیمی
  • نصب تجهیزات
  • بهره برداری

در مرحله اول باید درک درستی از کمیت اندازه گیری و چگونگی انجام این کار داشته باشیم. و در مرحله بعد ابزار دقیق صنایع پتروشیمی را به گونه ای انتخاب و تهیه نماییم که کمترین درصد خطا در اندازه گیری را داشته باشد. در مرحله سوم تجهزات ابزار دقیق صنایع پتروشیمی را که خریداری شده به طور دقیق و در مکان مورد نظر نصب کنیم و در انتها با رعایت اصئل ایمنی پروژه اندازه گیری را به اتمام رسانده و از ان بهره برداری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
جهت مشاوره در واتساپ فرم را تکمیل نمایید
چطور می تونیم به شما کمک کنیم؟