تهران،میدان فاطمی،خیابان شهیدگمنام،نبش کوچه2/1،پلاک83،طبقه سوم،واحد4

021-88396118

ابزار دقیق صنعت نفت و گاز

تهران،میدان فاطمی

info@tolueparsian.com

021-88396118

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 18

ابزار دقیق صنعت نفت و گاز
1
آگوست 5, 2022
admin

ابزار دقیق صنایع نفت و گاز

ابزار دقیق صنایع نفت و گاز جهت کنترل و بررسی فرآیندهای میادین زیر دریایی نفت و گاز باید توسط ابزار دقیقی که ویژگی های خاصی داشته باشند انجام شود.

به عنوان مثال ابزار دقیق صنایع نفت و گاز در سکوهای نفت و گاز تغییرات محیط زیستی و تغییرات فشار همچنین رطوبت و دمای متغییر و … از جمله موارد مهمی است که بر فرایند اندازه گیری تاثیر گذار خواهد بود و هنگام خرید ابزار دقیق صنایع نفت و گاز باید به این موارد دقت لازم داشت.

ابزار دقیق صنایع نفت و گاز ، پالایشگاه نفت یا پتروشیمی در واقع یک کارخانه فرآیند صنعتی است که در آن نفت خام به محصولات مفیدتر مانند بنزین ، سوخت دیزل ، پایه آسفالت ، روغن گرمایش ، نفت سفید ، روغن مایع ، سوخت جت و روغن های سوخت تبدیل و تصفیه می شود.

لذا مواردی مثل خورندگی و اسیدی بودن مدیا و همچنین دما و فشار فرآیند روی متریال های ابزار دقیق صنایع نفت و گاز تاثیرگذارند.

ابزار دقیق در صنعت نفت و گاز بر حسب نوع عملکرد می­توان به وسایلی تقسیم بندی کرد که عمل کنترل دما، فشار، رطوبت، سطح و … را انجام می­دهند که به ابزار دقیق صنایع نفت و گاز ، کنترلر می­گویند.

ابزار دقیق در صنعت نفت و گاز بر حسب نوع عملکرد دارای ترانسمیتر است که کار انتقال اطلاعاتِ مقادیر اندازه­گیری شده را به صورت جریان الکتریکی استاندارد که از قبل تعریف شده و در بازه­ی ۴ تا ۲۰ میلیمتر روی یک جفت سیم، برای کمیت­ های مورد نظر انجام می­دهد. ابزار دقیق صنایع نفت و گاز بر حسب نوع عملکرد دارای نمایشگر یا ایندیکِیتور است که کار نمایش مقادیر اندازه­گیری شده را انجام می­دهد.

ابزار دقیق صنایع نفت و گاز بر حسب نوع پارامتری که بر روی آن کار انجام می­دهند دارای بخش­های مختلفی است مثلا برای دما شامل کنترلر دما، ترانسمیتر دما و ترمومتر می­باشد و همینطور در مورد فشار و سطح نیز دارای چنین بخش­هایی می­باشد

اجزای ابزار دقیق صنایع نفت و گاز شامل: سنسور، ترنسدیوسر یا مبدل، ترنسمیتر، کنترلر یا کنترل کننده، عنصر نهایی، رکوردر و ایندیکیتور یا نمایشگر می­باشد.

ابزار دقیق در صنعت نفت و گاز باید طبق استاندارد ایرانی IPS و استانداردهای بین المللی API و ISA ساخته شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

WeCreativez WhatsApp Support
جهت مشاوره در واتساپ فرم را تکمیل نمایید
چطور می تونیم به شما کمک کنیم؟